Miłosz Pietrzyk, urodzony 31 maja 1980 r. w Krakowie. Były aplikant radcowski Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie a od 18 grudnia 2012 r. pełnoprawny radca prawny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Aktualnie pracuje jako samodzielny referent ds. zamówień publicznych w biurze zamówień publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od urodzenia Miłosz boryka się z czterokończynowym spastycznym mózgowym porażeniem dziecięcym. W 2005 roku przeszedł także przeszczep nerki. Ze względu na brak samodzielności w poruszaniu się oraz brak windy w kamienicy którą zamieszkuje pokonywanie codziennie 4 kondygnacji budynku w którym mieszka stanowi dla Miłosza i jego Mamy nie lada wyzwanie. Niestety sytuacja materialna Miłosza nie pozwala mu na zakup drogiego sprzętu ułatwiającego pokonywanie barier architektonicznych czy też pokrycie kosztów wynagrodzenia asystenta osoby niepełnosprawnej. Opłacenie rehabilitacji i leków także w znacznym stopniu uszczupla i tak niewielki rodzinny budżet.

Ułatwmy więc Miłoszowi funkcjonowanie w społeczeństwie pełnym barier i niedogodności! Można tego dokonać poprzez indywidualne wpłaty na konto znajdujące się w zakładce "Wesprzyj projekt" oraz inne formy wsparcia, o których w zakładce "Cele projektu".

Aby zapoznać się z pełną historią zapraszam do lektury notki sporządzonej samodzielnie przez Miłosza:

MIŁOSZ PIETRZYK – MOJA POGOŃ ZA SZCZĘŚCIEM

Był ciepły sobotni wieczór 31 maja 1980 r., kiedy to przyszedłem  na świat w jednym z krakowskich szpitali. Jak się okazało nie był to najlepszy moment na narodziny, bowiem w tym samym momencie na oddziale trwała upojna impreza imieninowa jednego z członków personelu lekarskiego, którą śmiałem przerwać. Skutkiem mojego pośpiechu była nie tylko zakłócona uroczystość, ale także uraz okołoporodowy w postaci czterokończynowego porażenia. Moje schorzenie ma dość pejoratywną nazwę – mózgowe porażenie dziecięce.

  

Wesprzyj

Facebook