w pogoni za szczęściem
11 listopada 2013 r. PDF Drukuj Email

Bohaterem trzeciej części projektu jest Maksymilian Kowalski. Ten mały człowieczek o tak poważnym imieniu urodził się 5 czerwca 2009 roku w Krakowie. Mimo, że miał szyję owiniętą 3,5 razy pępowiną, oddychał samodzielnie i przez pierwsze kilka minut wydawało się, że jest wszystko w porządku (dostał 10 punktów Apgar). Niestety nie było. Były za to drgawki, bezdechy, inkubator z mnóstwem rurek, przewodów, rozłożone ręce lekarzy mówiących, że nie wiedzą co się dzieje i w środku tego wszystkiego mała kruszynka walcząca o życie. Od tego czasu minęło prawie 4 i pół roku. Maks jest bardzo chory, ma mózgowe porażenie dziecięce w postaci spastycznej, czterokończynowej, jako „dodatek” do tego padaczkę, oczopląs i brak mowy.

Dla osób takich jak Maksio, mających bardzo duże problemy z kontrolą własnego ciała, bardzo istotne jest przebywanie w pozycji pionowej. Do tego najlepszym sprzętem jest „NF-Walker”. Łączy on w sobie funkcję pionizatora i chodzika. Będzie on umożliwiał Maksiowi przyjęcie pozycji stojącej jednocześnie „wymuszając” na nim prawidłową postawę. Funkcja chodzika zaś będzie miała za zadanie nauczyć go chodzić, a także otworzy go na świat i sprawi, że stanie się bardziej samodzielny i niezależny od naszych rąk.

Urządzenie to kosztuje 28 tysięcy złotych. Dla przeciętnych Kowalskich kwota niemożliwa do samodzielnego uzbierania. Dlatego też, w ramach projektu „w pogoni za szczęściem” naszym celem jest zbiórka pieniędzy na wspomnianego wyżej NF-Walkera.

Szczegóły zbiórki wraz z numerem kont - niebawem!

 
5 pażdziernika 2013 PDF Drukuj Email

Moi drodzy, po raz drugi szczęście w losowaniu:
"Dear Tomasz Pogon,

We are delighted to be able to inform you that you were selected to participate in the 41st BMW BERLIN-MARATHON 2014!"

Właśnie wpłaciłem opłatę startową.
Do zobaczenia we wrześniu 2014 w Berlinie!!

Ps. Szykuje się mała niespodzianka na ten event!

Informacje odnośnie najbliższego biegu niebawe.

 
14 września 2013 r. PDF Drukuj Email

Prośba o udostępnianie!!

Jeżeli znacie kogoś kto potrzebuje pomocy, zbiera środki na operacje, rehabilitacje czy też w innym ważnym celu. Odeślijcie tą osobę do mnie z prośbą o kontakt na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Trzeci etap projektu "w pogoni za szczęściem" to Afryka i maraton w Marakeszu. Dlatego gorąca prośba do was, ponieważ do 10 października będę poszukiwał osoby na rzecz której pobiegne ten maraton.

Wspracie dla Miłosza w przypadku maratonu w Tokio czy Kubusia w przypadku maratonu w Rio de Janeiro to potwierdzenie, że można zdziałać wiele ! Także dzięki wam!!

Na podany wyżej adres mailowy trzeba przesłać krótką informacje o danej osobie, podać cel oraz kwotę pieniężną która należy zebrać a także to czy dana osoba jest podopiecznym jakiejś fundacji. Gorąca prośba o przesłanie jednego zdjęcia to pomoże mi w podjęciu decyzji.

Wszelkie informacje o projekcie znajdują się na stronie
www.wpogoni.com.pl oraz www.facebook.com/wpogoni

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 41

Wesprzyj

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości